Umeblowana.com
Trendy wnętrzarskie 2021!
Trendy wnętrzarskie 2021!

Bezprecedensowy rok 2020 zrewolucjonizował i na zawsze zmienił wiele branż. Również w kwestii urządzania wnętrz, pewne trendy, które wcześniej tliły się gdzieś w oddali - teraz nabrały tempa. Po pierwsze cyfryzacja, po drugie - maksymalizacja użyteczności, po trzecie - zrównoważony rozwój. To najważniejsze nurty, z którymi w roku 2021 będziemy płynąć.

 

Trendy wnętrzarskie 2021!

Przede wszystkim, wnętrza będziemy urządzać nie bez udziału technologii. Oznacza to, że na znaczeniu zyskały zakupy internetowe. Kupowanie mebli przez internet w przyszłości będzie standardem. To wygodne rozwiązanie i potrzebne. Jeszcze niedawno w domach spędzaliśmy znacznie mniej czasu niż teraz. Dziś pracujemy online, dzieci uczą się zdalnie, w mieszkaniach ćwiczymy, to także nasza oaza spokoju i relaksu. Nastała konieczność szybkiego dostosowania wnętrz do nowych potrzeb, a możliwość zakupów mebli w sieci ułatwia stworzenie nowych, spełniających potrzeby domowników aranżacji.

Wobec powyższych, w kreowaniu przestrzeni na nowo - utrzyma się trend, gdzie dominuje praktyczność i komfort. Funkcjonalne meble z możliwością rozkładania i przechowywania, wygodne siedziska, przyjemne kolory będą spełniać bieżące oczekiwania. Na znaczeniu zyskuje aranżacja przestrzeni do pracy w pobliżu domowego ogniska. Będziemy stawiać na praktyczne biurka, które wpłyną na komfort pracy. W ogóle, wybierając meble do mieszkania lub domu zwracać uwagę będziemy na ich funkcjonalność, wpisywanie się w różne sytuacje i trwałość, a także na łatwość utrzymania ich w czystości.

Minimalizm nadal będzie na topie, jednak nie będziemy zamykać się na inne style, a raczej je łączyć. Nadawać przestrzeniom zupełnie nowego charakteru, gdzie znajdzie się miejsce na aktywności, ale bez zaburzania klimatu, w którym można się wyciszyć i zrelaksować. Dlatego kolorystyka będzie nawiązywać do przyrody (beż, oliwka, zieleń lasu), a soczyste akcenty zadowolą indywidualistów. Z materiałów pożądane będzie niezdetronizowane drewno, ale też rattan czy wiklina. Ekologicznego ducha, potrzebę powrotu do natury zaspokoją tekstylia z naturalnych tkanin (jak len, bawełna) i wyszukane dodatki (np. ceramiczne). Odpoczywać zaś będziemy na rozłożystych, miękkich, niezwykle wygodnych sofach.

Trendy wnętrzarskie 2021 to przede wszystkim strefy w domu, jak najbardziej funkcjonalne. Komfortowa przestrzeń dająca wytchnienie i odprężenie, wraz z kuchnią, na środku której stanie drewniany stół - będą stanowić ich serce.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl