Umeblowana.com
Jak urządzić pokój dziecka? Poznaj kilka wskazówek.
Jak urządzić pokój dziecka?

W pokoju dla malucha powinno być miejsce zarówno na zabawę, jak i na odpoczynek, sen, naukę i rozwijanie różnego typu umiejętności. Taka przestrzeń musi być funkcjonalna i przytulna - tak, by dziecko czuło się w niej dobrze i bezpiecznie. 

Jak więc urządzić pokój dla dziecka? Na jakie kwestie zwrócić uwagę? O czym w szczególności pamiętać? Poniżej garść wskazówek. Zachęcamy do lektury! 

Aranżacja pokoju dla dziecka 

  • Kolory ścian ‒ tutaj przeważają pastele i kolory ziemi, wśród najpopularniejszych rozwiązań wymienić możemy szarość i beż. Powodzeniem cieszą się także róż pudrowy oraz delikatny błękit. Dobrą opcją jest również  tapeta - wybór wzorów jest naprawdę bardzo duży. 
  • Meble ‒ łóżko powinno być wyposażone w wygodny materac o odpowiedniej twardości. Dużym powodzeniem cieszą się łóżka-domki.  Jeśli w pokoju mieszka dwójka dzieci, dobrym rozwiązaniem  będzie łóżko piętrowe. Kolejna kwestia to szafa na ubranka, szafki i kosze na zabawki, półki na książeczki. Takie meble powinny być dostosowane do potrzeb i wieku malucha, być wykonane z bezpiecznych w użytkowaniu materiałów, najlepiej, aby nie miały ostrych krawędzi.
  • Biurko - w pokoju starszych dzieci konieczne będzie biurko. Istotne jest, by miało odpowiednią wysokość i wielkość blatu roboczego. Liczy się również krzesło - najlepiej sprawdzi się model z regulowaną wysokością, z dobrze wyprofilowanym oparciem. W pobliżu biurka dobrze umieścić półki na książki, zeszyty i wszelkiego typu przybory szkolne. 
  • Dodatki i akcesoria ‒ pamiętajmy, że diabeł tkwi w szczegółach. Istotne jest między innymi oświetlenie ‒ najlepiej postawić na jedno główne źródło światła i kilka dodatkowych, przede wszystkim na lampki przy biurku oraz przy łóżku. Wśród dodatków do pokoju malucha wymienić także możemy miękkie dywaniki, które dodatkowo będą izolować małe stópki od zimnej podłogi, kolorowe kosze na zabawki, obrazki, na przykład z motywami bajkowymi. 

Podsumowanie 

W pokoju malucha najlepiej wydzielić strefy ‒ tak, by dziecko miało miejsce na sen, odpoczynek, naukę i zabawę. Meble i dodatki powinny być dostosowane do wieku i potrzeb małego człowieka, być wykonane z bezpiecznych w użytkowaniu materiałów i wyróżniać się designem. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl