Umeblowana.com
Fotele obrotowe nie tylko do biura - przegląd najpopularniejszych modeli
Fotele obrotowe nie tylko do biura - przegląd najpopularniejszych modeli

FOTELE OBROTOWE NIE TYLKO DO BIURA

Fotel obrotowy sprzyja zwiększeniu komfortu siedzenia i pozwala zachować prawidłową postawę ciała podczas wielogodzinnej pracy. Dobrze dobrany pomaga zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób kręgosłupa czy zakrzepicy żył. Od wielu już lat nie jest wyposażeniem jedynie pomieszczeń biurowych, lecz stał się obowiązkowym meblem w domowych gabinetach i pokojach dzieci w wieku szkolnym.

 

Wybieramy fotel obrotowy - na co zwrócić uwagę?

Wybierając fotel obrotowy należy na początku zdefiniować nasze potrzeby: jak często będziemy z niego korzystać, które funkcje, mechanizmy i regulacje są dla nas najważniejsze i wreszcie na jaki wydatek jesteśmy przygotowani. Przed zakupem warto uważnie przeczytać opis produktu, aby mieć pewność, że sprosta on naszym oczekiwaniom. Oto podstawowe cechy i funkcje, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę:

Regulacja wysokości siedzenia. Siadając na fotelu powinniśmy móc podnieść go na taką wysokość, by nasze nogi zgięte były pod kątem prostym, a stopy swobodnie dotykały podłogi.

Podłokietniki. Fotel obrotowy powinien być wyposażony w podłokietniki, gdyż zapewniają one prawidłowe podparcie dla przedramion i łokci. Dzięki temu ręce podczas siedzenia w fotelu nie wiszą w powietrzu i tym samym nie obciążają mięśni ramion, barków i kręgosłupa szyjnego.

Głębokość siedziska. Cecha ta pozwala dostosować fotel obrotowy do anatomii ciała. Krzesło o zbyt płytkim siedzisku nie podpiera dostatecznie ud na całej długości, z kolei o zbyt głębokim spowoduje, że plecy nie będą w pełni przylegały do oparcia.

Podparcie lędźwiowe nie jest elementem obowiązkowym fotela obrotowego. Dlatego przed zakupem warto upewnić się, czy upatrzony przez nas fotel posiada tą funkcję.

Zagłówek. Wygodny fotel obrotowy powinien go posiadać. Zagłówek nie jest niezbędną częścią fotela, ale zdecydowanie zwiększa komfort siedzenia. Przede wszystkim daje odpocząć kręgosłupowi szyjnemu podczas wielogodzinnej pracy. Odciąża kręgi szyjne i eliminuje ból karku, co przekłada się na większą wygodę i lepsze samopoczucie.

Materiał, z którego wykonano oparcie. Fotel może mieć oparcie wykonane z siatki, skóry lub tkaniny.

  • Siatka zapewnia swobodną cyrkulację powietrza między naszymi plecami a oparciem krzesła i zapobiega nadmiernemu poceniu się czy przegrzaniu pleców. To rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w lecie, gdy pracujemy w pomieszczeniach, w których nie ma klimatyzacji.

Przykłady: Obrotowy fotel Cory, Krzesło biurowe Sola.

  • Skóra naturalna lub sztuczna sprawia, że fotel obrotowy wygląda elegancko i ekskluzywnie. Oparcie jest przyjemne w dotyku, miękkie i wygodne. Materiały te są bardziej higieniczne niż tekstylia - aby je oczyścić wystarczy użyć wilgotnej szmatki z detergentem.

Przykłady: Fotel biurowy Abuzzo, Fotel gabinetowy Daryl.

  • Tkanina, z której wykonano tapicerkę to materiał najbardziej wytrzymały, znacznie bardziej odporny na ścieranie niż skóra i dość łatwy w czyszczeniu. Fotele zwykle są dostępne w kilku gatunkach tapicerek i w wielu kolorach, co jest niewątpliwą ich zaletą przy urządzaniu wnętrza pokoju.

Przykłady: Fotel obrotowy Diuk, Fotel obrotowy na kółkach Jimmy, Fotel Natris.

 

Fotele obrotowe - rodzaje

Fotele obrotowe - krzesła biurowe

Fotele i krzesła biurowe powinna cechować duża ergonomia, lekka konstrukcja oraz wyjątkowa stabilność. Wszystko po to, aby zapewnić najwyższy komfort w czasie pracy. Wybierając fotel obrotowy warto wziąć pod uwagę kwestię zarówno funkcjonalności, jak i wyglądu oraz dodatkowych funkcji dostosowanych do naszych potrzeb. 

Przykłady: Krzesło biurowe Render, Krzesło biurowe Natan, Fotel Andre, Krzesło biurowe Jimmy, Obrotowy fotel Cory, Krzesło do komputera.

 

Fotele obrotowe gabinetowe

Fotele obrotowe gabinetowe mogą sprawić, że nawet najbardziej niepozorne pomieszczenie nabierze zupełnie nowego charakteru. Są one bez wątpienia kluczowym elementem gabinetu biznesmena, ale również doskonale prezentować się będą w mieszkaniu. Warto tu uwzględniać głównie luksusowe, klasyczne modele. Fotele obrotowe gabinetowe są projektowane tak, aby zapewnić użytkownikowi maksimum wygody. Posiadają mechanizmy zwiększające komfort oraz dokładną regulację długości siedziska, kąta nachylenia oparcia czy też wysokości podłokietników. Wiele modeli wyposażono też w regulację podparcia części lędźwiowej kręgosłupa, co ma istotny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Dobrze dobrany fotel zapewni komfort i wygodę w trakcie długiej pracy, a także wpłynie pozytywnie na reprezentacyjny wygląd pomieszczenia.

Przykłady: Fotel gabinetowy Daryl, Fotel biurowy na kółkach Lider, Fotel biurowy Abruzzo.

Fotele obrotowe gamingowe

Fotele obrotowe gamingowe to meble, które powstały z myślą o graczach, czyli o  osobach spędzających szczególnie dużo czasu na rozrywce przed komputerem. Wpływa to na konstrukcję tego rodzaju sprzętów. Ich poszczególne elementy, takie jak oparcie, siedzisko czy podłokietniki, wykonane są z wysokiej jakości materiałów zapewniających wysoki komfort podczas rozgrywki. Fotele obrotowe gamingowe dają też spore możliwości, jeśli chodzi o ustawienie ich pozycji podczas korzystania z komputera. Często spotyka się tu duży zakres możliwego wychylania oparcia, precyzyjne dopasowywanie pozycji podłokietników oraz dobrą regulację pozycji siedziska i zagłówka. Ważne, aby nic nie rozpraszało użytkownika podczas grania w ulubioną grę.

Przykłady: Fotel gamingowy Black Dragon, Fotel gamingowy Maner.

 

Warto kupić fotel obrotowy

Fotele obrotowe są meblami mobilnymi. Pozwalają z łatwością odsunąć się lub przysunąć do biurka, a nawet dojechać bez konieczności wstawania do dalej wysuniętej półki. Warto pomyśleć o ich zakupie, gdy spędzamy w pozycji siedzącej wiele godzin dziennie i - biorąc pod uwagę ich zalety ergonomiczne - zależy nam na swoim zdrowiu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl